Publikované

Záhradný nábytok ako súčasť každej modernej záhrady

Asi najväčšou otázkou pri výbere záhradného nábytku je jeho materiál. Hlavné favoriti v tejto oblasti sú drevo, kov a plast. Drevo je materiál, ktorý pasuje snáď do každej záhrady vďaka svojmu prírodnému nádychu. Ak je drevený nábytok na suchom podklade a krytý pred dažďom, môžete si byť istí jeho ohromnú výdržou. To ale neznamená, že drevo nepatrí aj pod nekrytý priestor.

V hlavnej úlohe drevo

Na trhu sú voskované, lakované a inak upravené kusy zdatne odolávajúci vode. Nevýhodou dreva sú jeho vysoké nároky na údržbu. Kov je v súčasnosti veľmi obľúbený materiál, nech je to pre jeho moderný vzhľad, alebo nesmrteľnosť. Výhodou je nesporne tiež fakt, že napríklad oceľovú stoličku môžete nechať vonku celý rok. Kovový záhradný nábytok poteší tiež ľahkou manipuláciou vďaka jeho nízkej hmotnosti. Avšak aj kov má svoje zápory. Jedným z nich môže byť jeho chlad.

Kto si myslí, že plastu už odzvonilo, pletie sa. Stále veľa ľudí dáva plastovému nábytku prednosť. Predovšetkým údržba je ich veľké plus. Ich ďalšia výhoda je obrovská škála farieb, ktorá sa u týchto kusov objavuje a navyše tie z masívneho plastu sú veľký trend. S nízkou cenou ale nesmiete počítať.

Záhradný nábytok

Záhradný nábytok

Ako sa starať o záhradný nábytok

Predurčenie záhradného nábytku pre vonkajšie použitie sebou nesie mnoho úskalí. Je vopred jasné, že pre jeho údržbu bude potrebné nejaký čas aj financie obetovaťz – či už nakupujete v akcia alebo nie. Dážď, vietor a ďalšie činitelia by bez nášho zásahu dokázali akýkoľvek nábytok časom zničiť. Životnosť sa spravidla predĺži, ak nábytok uložíme cez zimu napríklad do záhradného domčeka. Je preto dobré hľadať rozložiteľné alebo skladacie typy sedenie, pretože miesta nie je nikdy dosť.

Ak chceme zachovať pôvodnú farbu záhradného dreveného nábytku, je dôležité ho pravidelne čistiť a napúšťať špeciálnym olejom. Druh oleja závisí na druhu dreva. Je možnosť tiež zakúpiť rôzne druhy poťahov, ktoré váš nábytok dokonale ochráni. Nesmieme zabudnúť na všetky podušky a podsedáky, bez ktorých si možno vonkajšie sedenie je ťažko predstaviť. Čističe na textil si poradí s ich škvrnami, ktorým sa dá len ťažko vyhnúť. Impregnácia na podušky zanechá ochrannú vrstvu.

Zdroj: http://topakcia.sk/byvanie/akcia-zahradny-nabytok-vo-vypredaji-so-zlavou-az-58/