Publikované

Starostlivosť o bazén predĺži jeho životnosť

Zaobstarali ste si bazén a chcete predĺžiť jeho životnosť? Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako správne o bazén starať, ako a čím ho čistiť. Bazén sa bez správnej údržby nezaobíde. Jeho čistá voda je rozhodne tým správnym zážitkom. Snom každej rodiny je krištáľovo čistá voda, ktorá láka k príjemnému letnému osvieženie v horúcich slnečných dňoch.

Pred samotným napustením bazéna, by sa mal opláchnuť čistou vodou. Môžete ho vyčistiť aj gélovým čističom, ktorý je priamo určený k prvotnému čistenie bazéna. Údržba bazéna, ktorú sa neoplatí zanedbávať, sa bez prevencia nezaobíde.

Prevencia ušetrí veľa času

Prevencia znečistenia sa naozaj vypláca. Údržbu si veľmi uľahčíte, ak zabránite vzniku nečistôt, napríklad tým, že sa pred vstupom do bazéna osprchujete. Osprchovaním zabránite tomu, že do bazéna nebudete zanášať trávu či hlinu. Nečistoty v bazéne napomáhajú k tvorbe nepríjemných zákalov a rias.

Pokiaľ chcete účinne zabrániť akémukoľvek znečisteniu, skvele poslúži bazénové plachty, ktoré sú vyrábané z kvalitných pevných materiálov, ochraňujúca bazén za vetru i dažďa.

Ako mať v bazéne opäť čistú vodu

Prvým a základným spôsobom je odstránenie akýkoľvek nečistôt, ktoré sú v bazénovej vode, neprehliadnuteľné. Môže sa jednať o trávu či napadané lístie. Ďalej sa môžete venovať vyčistenie vnútorných stien bazéna, ktoré vykonáme pomocou špeciálnych chemických prostriedkov. Chemický prípravok naneste na steny a nechajte pár minút pôsobiť. Potom ho opláchnite prúdom vody.

Pokiaľ máte najviac nečistotami zanesené dno, využite filtračné zariadenia – v prípade, že ste zakúpili niektorý z najlacnejšie modelov, možno použiť externý bazénový vysávač.

Bazény

Bazény

Bez vysávača sa nezaobídete

V prípade mechanického čistenia je hlavným náradím sieťka alebo špeciálne bazénový vysávač. Tou zachytíte nielen napadané lístie, kúsky hliny, ale aj hmyz. Neoddeliteľnou súčasťou každého bazéna je filtrácia. Jej princíp spočíva v nasávaní vody z bazéna s následným čistením a späť vrátením už čistej vody späť do bazéna.