Publikované

Práčky – ako vybrať vhodný model, výpredaj práčok v tuzemských obchodoch

Práčky v súčasnosti nepomáhajú len s praním bielizne, ale môžu nám napríklad ušetriť prácu s žehlením. Jedna z hlavných vecí, s ktorou sa musí počítať je, s akou veľkou hromadou špiny sa bude musieť práčka každodenne vysporiadať.

Iný počet špinavého prádla vyprodukuje početná rodina ako novomanželia s dojčaťom. Tento činiteľ sa na výbere podpíše tak, že je nutné vybrať vhodnú veľkosť náplne práčky. Tá sa pohybuje od troch do šiestich kíl. Tiež vami zvolené miesto, kde práčka bude stáť, hrá dôležitú úlohu pri výbere. Na výber sú najpoužívanejšie predné, ktoré môžu byť vstavané, alebo hornej, ktoré sú vhodnejšie do bytu.

Funkcia práčok z aktuálnej ponuky

Charakteristika práček Samsung

Charakteristika práček Samsung

Snáď najväčšou výhodou moderných práčok sú ich funkcie. Inteligencia terajších práčok nám umožňuje prať akékoľvek druhy bielizne, bez toho aby sme museli poznať napríklad odporúčanú teplotu prania týchto materiálov. Na trhu sa dnes objavujú práčky, ktoré sú prispôsobené potrebám alergikov alebo sú obohatené o multidispleji.

Počet a kvalita funkcií väčšinou rastie spoločne s cenou, takže je dobré sa zamyslieť nad tým, ktorú funkciu potrebujeme a skutočne využijeme. Nikto by taky nemal prehliadnuť jej hodnoty hlučnosť. Tie najtichší sa môžu so svojimi hodnotami zmestiť pod 50 dB a na druhej strane tie najhlučnejšie môžu prekročiť hranicu 60 dB.

Kúpiť práčku vo výpredaji?

Výpredaj práček - katalog

Výpredaj práček – katalog

Pri kúpe práčky sa nie každý pozastaví nad jej spotrebou, čo je pri jej výbere snáď najväčšia chyba. Lacnejšie práčka sa totiž môže v konečnom dôsledku oveľa viac predražiť než drahšie s menšou spotrebou. Preto je vždy dobré brať do úvahy energetickú hodnotu. Značné zmenšenie spotreby je pranie v menších teplotách. Životnosť je ďalší veľmi dôležitý faktor, ak chcete ušetriť. Práčku za nižšiu cenu môžete kúpiť vďaka zľavovým akciám, v ktorých možno ušetriť až 60% z pôvodnej ceny – využiť možno napríklad niektorý zo špecializovaných portálov – práčky výpredaj.

Nemožno presne predpovedať, ako dlho ktorá práčka vydrží, ale čiastočne tomu môžu napovedať použité materiály. Predovšetkým vaňa práčky môže výrazne životnosť predĺžiť. Napríklad vane smaltované toho neprežijú toľko ako nerezové alebo plastové.